استانداردهای طراحی

Design standardsطراحی سازه های گلخانه متناسب با نوع کشت و محصول مورد نظر و شرایط اقلیمی و توپوگرافی منطقه و همچنین سرمایه موجود و بسیاری از عوامل دیگر صورت میپذیرد.
این شرایط هر کدام زیر مجموعه ها و فاکتورهایی دارند که نیاز به بررسی دارد.
طراحی میتواند به صورت تجربی و یا به صورت مهندسی و نرم افزاری صورت گیرد که در نوع اول نیاز به تجربه بالا و در نوع دوم نیز هم نیاز به تجربه و هم تخصص در نقشه کشی و کار با نرم افزارهای طراحی دارد.

شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید با توجه به کلیه شرایط توضیح داده شده گلخانه هایی طراحی و تحویل تولیدکنندگان محصولات گلخانه ای میدهد که هم از لحاظ مقاومت و هم کیفیت با محصولات مشابه اسپانیایی برابری میکند .
این طراحی در برخی سازه ها به صورت تجربی و در برخی به صورت مهندسی و نرم افزاری انجام میگیرد .

استاندارد های طراحی

استاندارها و آیین نامه هایی در سراسر دنیا جهت احداث گلخانه تدوین و ارائه شده است. مجموعه گوهر چشمه خورشید با بهره گیری از آیین نامه های ایران و NGMA  امریکا ، فرانسه ، انگلستان و چند آیین نامه دیگر اروپایی و … و توسط نرم افزاری های حرفه ای و گروه طراحی خود ، اقدام به این طراحی ها نموده است.

استانداردها و آیین نامه ایران از سخت گیریهای بیشتری نسبت به NGMA و برخی دیگر برخوردار است.

طراحی بر اساس استاندارد NGMA :

– فشار زنده 700 پاسکال در سطوح افقی، عمودی

– فشار زنده 950 پاسکال در سطوح عمودی

فشار‌‌های ذکر شده میبایست به‌صورت ترکیب، فشار مرده بعلاوه فشار زنده بعلاوه 1.2 بار زنده مورد محاسبه قرار گیرند.

و همچنین، قاب‌‌‌های سقف، تیرک‌‌های طولی و عرضی نیز می‌توانند فشاری معادل 4700 نیوتن در مرکز دهانه گلخانه ایجاد نماید که در محاسبات مورد توجه قرار می‌گیرند.

ما را در فضای مجازی دنبال کنید:

شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید با رویکردی نو و متفاوت در صنعت گلخانه و کشت گیاهان دارویی،فروش بذر ، نشاء،محصولات خشک و اسانس و عصاره همچنین کارشناسان مجرب در خدمت مشتریان میباشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق برای شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید محفوظ میباشد.

مشاوره رایگان