بخاری‌های گلخانه‌ای

با هیتر گلخانه ای یا همان بخاری گلخانه ای با گزینه های گرمایش مقرون به صرفه ، تمام سال گیاهان گلخانه ای خود را رشد دهید، باغبانی که گلخانه دارد این قابلیت را دارد که هر سال چند ماه فصل رشد را افزایش دهد.
حتی تعداد باغبان گلخانه ایمنی داند که می تواند با اضافه کردن سیستم گرمایشی یا هیتر ، در طول سال رشد کند. در اکثر مناطق آب و هوایی ، در ماه های زمستان دمای شب برای اکثر گونه های گیاهی بسیار سرد می شود.
برای اینکه بیشتر علاقه مندان به گلخانه ها گیاهان خود را در طول سال حفظ کنند ، باید نوعی سیستم گرمایشی اضافه شود. سه روش متداول برای گرم کردن یک گلخانه ، استفاده از هیتر گلخانه گازی ، الکتریکی یا منفعل خورشیدی است.

 

هیتر گلخانه ای گازی

گرمایش گلخانه با هیتر گازی کم هزینه ترین گزینه است. هزینه گرمایش گلخانه با هیتر گازی مزیت اصلی گرمایشی برای گلخانه ها است و این دلیل اصلی انتخاب مردم هیتر گلخانه ای گازی نسبت به سایر گزینه ها است. مراقب بخاری های شعله باز برای کاربردهای گلخانه ای باشید. این بخاری ها گاز اتیلن ساطع می کنند که می تواند روی گیاهان جوانه زده مانند ارکیده تأثیر بگذارد تا جایی که شکوفه آنها تشکیل نشود یا به طور کلی از بین برود. مشکل دیگر بخاری های شعله باز این است که آنها دارای سنسورهای اکسیژن ایمنی هستند که با بروز سطح اکسیژن تخلیه شده به طور خودکار واحد را خاموش می کنند. ویژگی ایمنی عالی برای یک بخاری در یک خانه است اما در یک گلخانه می تواند برخی از مشکلات را ایجاد کند.
اگر هیتر در طول شب خاموش شود ، تمام گیاهان گلخانه ای از بین می روند. هیتر های گازی که بهترین موارد برای کاربردهای گلخانه ای هستند. برای این نوع بخاری ها باید منافذی در گلخانه برای اگزوز وارد شود. در مجموع، یک هیتر گلخانه ای گازی متوسط دارای کارایی 80٪ برای یک گلخانه است (که عمدتا به دلیل اتلاف گرما از طریق درگاه های خروجی است).

 

هیتر گلخانه ای برقی

از آنجا که نیازی به تهویه با گرمای الکتریکی نیست ، این نوع گرمایش از بیشترین کارآیی برخوردار است. گرمایش الکتریکی با کارایی 100٪ کار می کند. با این حال ، برق گران است و گرمایش گلخانه ای در طول سال فقط با برق ممکن است برای بودجه های گلخانه ای بسیاری از باغداران بسیار گران باشد. با این حال ، برخی از راه ها وجود دارد که یک باغبان می تواند به طور طبیعی گرما را تأمین کند تا بخشی از هزینه های گرمایش با برق را جبران کند. به عنوان مثال ، می توان از گرمای غیرفعال خورشید برای جبران برخی از هزینه های مربوط به گرمایش الکتریکی استفاده کرد.
اگر ترجیح می دهید از هیتر برقی گلخانه ای استفاده کنید ، بهتر است یک هیتر 240 ولت تهیه کنید که ظرفیت گرمایی زیادی داشته باشد. در طولانی مدت ، واحدهای 240 ولت صرفه جویی می کنند و بسیار قابل اعتماد هستند. اگر باید با واحد 120 ولت همراه باشید ، سعی کنید از بخاری های مادون قرمز یا بخاری هایی که به جای گرم کردن هوا ، گرما را به اجسام منتقل می کنند ، خودداری کنید. برای کاربردهای گلخانه ای ، یک باغبان به هیتری نیاز دارد که هوای داخل گلخانه را گرم کند. بهترین هیتر ارزان قیمت 120 ولت برای گلخانه ها هیتر های سبک رادیاتوری پر از روغن هستند. اگر این بخاری های کوچک در مجاورت یک فن قرار گیرند ، می توانند برخی از گلخانه های کوچک را در ماه های زمستان به میزان کافی گرم کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *