به لیمو گیاهی گلدار از خانواده شاهپسند است که عطری منحصر به فرد دارد. ارتفاع این گیاه به ۳ تا ۵ متر می‌رسد و برگ‌هایی کشیده به رنگ سبز روشن دارد. گل ‌های این گیاه به رنگ بنفش کمرنگ است و به صورت گل آذین پانیکول است.
این گیاه ابتدا توسط اسپانیایی‌ها و پرتقالی‌ها به اروپا آورده شد و پس از آن به آسیا و سایر کشوره برده شد. برای رشد به لیمو به هوای گرم، رطوبت و نور نیاز است به همین جهت در مناطق گرمسیر بیشتر کشت می‌شود. به لیمو در ایران در خطه شمال کشت می‌شود. خواص به لیمو بی‌شمار است و از دیرباز در طب سنتی ایرانیان به عنوان دارویی موثر مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
خواص به لیمو به لیمو از گیاهان پرخاصیت و مفید است که خواص درمانی فراوانی برای سلامتی دارد و در طب سنتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه بویی شبیه به بوی لیمو دارد و در اواخر تابستان جمع آوری می‌شود. همان طور که در بالا به آن اشاره شد از به لیمو می‌توان در تهیه ی انواع سالادها، غذاها، دمنوش‌ها و مصارف دارویی و پزشکی استفاده کرد. خواص بی‌شمار این گیاه در صورت قرار گرفتن آن در رژیم غذایی می‌تواند بسیار موثر و چشم‌گیر باشد.

ما را در فضای مجازی دنبال کنید:

شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید با رویکردی نو و متفاوت در صنعت گلخانه و کشت گیاهان دارویی،فروش بذر ، نشاء،محصولات خشک و اسانس و عصاره همچنین کارشناسان مجرب در خدمت مشتریان میباشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق برای شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید محفوظ میباشد.

مشاوره رایگان