چای ترش

چای ترش

بذر چای ترش یک بذر ارگانیک است. چای ترش از جمله گیاهان یک تا چند ساله می باشد. دارای برگهای متناوب با حاشیه های دندانه دار می باشد، هر برگ این گیاه دارای 3 تا 5 لوب می باشد. این گیاه دارای گلهایی به رنگ سفید مایل به زرد کمرنگ می باشد. بر روی گلهای این گیاه دانه های به رنگ قرمز وجود دارد. کاسه گل چای ترش ابتدا گوشتی است که در مراحل اولیه رشد خود به رنگ سبز است و سپس به رنگ قرمز تبدیل می شود و میوه این گیاه را که به شکل کپسول است می پوشاند. میوه این گیاه در فصل پاییز برداشت می شود.

طرز کاشت بذر چای ترش:
تکثیر این گیاه به صورت مستقیم از طریق بذر می باشد. برای کشت بذری ابتدا قبل از کشت زمین را آماده کنید، سپس برای جوانه زنی بهتر بذرهای چای ترش را در حدود 10 تا 15 ساعت در آب خیس نمایید. سپس بذرها را در عمق 1 تا 2 سانتی متری سطح مور نظر بکارید و آبیاری کنید. توجه داشته باشید تا زمانی که بذر جوانه بزند باید سطح خاک کاملا مرطوب باشد و نباید خشک شود. پس از مدتی بذر جوانه می زند و گیاه رشد خود را آغاز می کند. بهترین زمین کشت بذر فصل بهار می باشد. باید زمانی این گیاه را کشت نماید که سطح زمین گرم است.

ارتفاع گیاه چای ترش: ارتفاع این گیاه بین 30 تا 70 سانتی متر است.
فاصله کاشت چای ترش: فاصله کشت این گیاه بین 20 تا 20 سانتی متر است.
عمق کاشت بذر چای ترش: بذر این گیاه را در عمق 1 تا 2 سانتی متری خاک بکارید.
خاک مناسب رشد چای ترش: خاک مناسب برای رشد این گیاه مخلوطی از خاک باغچه و ماسه می باشد. توجه داشته باشید که خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.
دمای مناسب رشد چای ترش: دمای مناسب برای جوانه زنی این گیاه بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است. این گیاه نسبت به سرما حساس است و حداقل دمای مورد نیاز این گیاه 15 درجه سانتی گراد است. دمای ایده آل رشد این گیاه بالای 20 درجه سانتی گراد می باشد.
زمان گلدهی چای ترش: گلدهی این گیاه در اواخر فصل تابستان تا اوایل پاییز می باشد.
مقدار آبدهی چای ترش: نیاز به آبیاری متوسطی دارد، در برابر خشکی مقاوم است طوری که خشکی باعث می شود گیاه رشد مطلوبی را تجربه کند.
نور مناسب چای ترش: برای رشد به نور کامل خورشید نیازمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *