گلخانه ایرانی تیپ C

گلخانه ایرانی تیپ C گاتیک و سیرکولار

 

گلخانه های ایرانی تیپ C دارای چهار نوع شبکه بندی در دستک ها و پل ها می‌باشند:

  • ساده
  • ساده دستک دار
  • پیشرفته
  • پیشرفته دستک دار

سازه گلخانه ایرانی تیپ C در دو سبک گاتیک و سیرکولار با اسکلت مولتی اسپن و پرتابل از سایر گلخانه های ایرانی، مقاومتر، با ارتفاع بلندتر و تهویه بهتری طراحی شده است که با عرض های 8 و 8/5 و 9 و ارتفاع 6 متر قابلیت تولید و اجرا دارد. اسکلت این گلخانه‌ها از مقاومت مناسبی برخوردارند. مقاومت این سازه‌ها نسبت به باد 90 کیلومتر و نسبت به برف و تجهیزات و بار محصول تا 40 kg/m3 است.

محاسبات بر اساس آیین نامه ها و استاندارد های NGMA آمریکا و اتحادیه اروپایی سازه ها می‌باشد. پوشش سقف از جنس پلی اتیلن با 5و8و10 درصد UV و افزودنیهایی از قبیل IR و LD وEVA و … می‌باشد. دیواره‌های جانبی بنا به شرایط منطقه تا 100 سانت دیوار بتنی و در ادامه با پلی‌کربنات طراحی می‌شوند. دارای اتاقک انتظار و سیم کشی زیر پوشش سقف و درب تراکتور رو کرکره ای برقی می‌باشد و امکان تبدیل به چند واحد مجزا را جهت کشت های مختلف داراست و به علت ارتفاع مناسب عموماً جهت هر دو روش کشت خاکی و هیدروپونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تیپ C گلخانه های ایرانی ستون ها از جنس پروفیل گالوانیزه گرم 80*80 به فاصله 3 متر از یکدیگر و ارتفاع 4 متر می‌باشند. و قطر کمان ها 50 میلی متر، ناودان ها از نوع ورق های گالوانیزه گرم به ضخامت 2 میلیمتر با 5 خم، سرستون (به نوعی می‌توان گفت مهم ترین اتصال در سازه گلخانه می‌باشد) از ورق گالوانیزه به ضخامت 3 میلی متر طراحی و تولید می‌شوند. دریچه های سقف این سازه ها حدود 15 – 20 درصد سقف و از نوع لوله گالوانیزه گرم 32 با راک و پینیون و گیربکس دستی و برقی می‌باشند که انتقال نیرو از موتور گیربکس به پینیون ها توسط لوله گالوانیزه گرم 32 صورت می گیرد و دریچه های جانبی نیز در دو مدل رویل آپ (دستی و برقی ) و یا با راک و پینیون، اجرا می‌شود. گلخانه های ایرانی دارای قابلیت نصب پوشش پلاستيك در دیواره ها را نیز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *