گلخانه اسپانیایی

Spanish Greenhouse107

یکی از سازه های متداول برای گلخانه ها سازه گلخانه اسپانیایی است که مانند بسیاری از انواع سازه گلخانه با پوشش پلاستیک یا پلی کربنات، مناسب برای هر اقلیم و آب و هوایی می باشد. انواع سازه گلخانه اسپانیایی
سازه گلخانه اسپانیایی گاتیک
سازه گلخانه اسپانیایی سیرکولار
سازه گلخانه اسپانیایی از لحاظ نوع کمان به دو دسته گاتیک و سیرکولار تقسیم بندی می شود که هر دو سبک آن بسیار مقاوم و مستحکم در برابر عوامل محیطی است.
در نوع سازه گلخانه اسپانیایی گاتیک، دو نیم کمان در تاج گلخانه به وسیله اتصالات به یکدیگر متصل شده و بخش های دیگر سازه از پروفیل های U و M و لاکینگ و ناودانی ها تشکیل شده است.
در نوع سازه گلخانه اسپانیایی سیرکولار، دو کمان به صورت نیم دایره یا سیرکولار سقف را پوشش می دهد و نایلون پلاستیکی یا هر پوشش دیگری که برای ایزوله کردن گلخانه مورد نظر باشد به راحتی روی کمان های سیرکولار پهن و نصب می گردد و دیگر نیازی به سیم کشی جهت نصب و مهار کردن پوشش گلخانه در سقف وجود ندارد.
در گلخانه های اسپانیایی در ستون های اصلی از پروفیل 80*80 با فاصله 2.5 تا 5 متر استفاده شده و کمان های گاتیک و سیرکولار با فاصله 2.5 متر از یکدیگر سقف گلخانه را شکل می دهند، ارتفاع تا ستون حداقل 4 متر و تا سرتاج حداقل 6 متر می باشد، عرض دهانه ها معمولاً بین 8 تا 12 متر در نظر گرفته می شود که رایج ترین آن عرض 8.5 تا 9.5 متر می باشد.
سازه اسپانیایی برای مقابله با باد تا 130 کیلومتر در ساعت و برای تحمل فشار برف روی سازه تا 70 کیلوگرم توان مقاومت دارد. دریچه یا پنجره سقفی در سازه اسپانیایی به شکل بال کبوتری طراحی می گردد.

گلخانه اسپانیایی از پرکاربرد ترین سازه های گلخانه مدرن با پوشش پلاستیک در ایران و در دنیا میباشد

ما را در فضای مجازی دنبال کنید:

شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید با رویکردی نو و متفاوت در صنعت گلخانه و کشت گیاهان دارویی،فروش بذر ، نشاء،محصولات خشک و اسانس و عصاره همچنین کارشناسان مجرب در خدمت مشتریان میباشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق برای شرکت نوزده گیاه گوهر چشمه خورشید محفوظ میباشد.

مشاوره رایگان