پروفیل‌های گلخانه‌ای

پروفیل گلخانه‌ای
از انواع شکل های پروفیل های پر مصرف در صنایع صنعتی و کشاورزی بوده و دارای اشکال مختلف و کارایی های مختلفی است. پروفیل گلخانه ای از پر مصرف ترین محصولات در صنایع گلخانه ای صنعتی و کشاورزی است. این محصول دارای اشکال مختلف و کارایی های مختلفی می باشند. از این محصول در ساخت سازه گلخانهای و همچنین محل تلاقی نایلون پوشش گلخانه و همچنین قرار دادن پنجره ها و سایر تجهیزات بر روی سازه استفاده می شود.

سایز لوله پروفیل گلخانه‌ای
در طول‌های 5 و 6 متری تولید می گردد و در اشکال یو ، اچ ، نیم دایره و سایر اشکال موجود می باشد. ضخامت پروفیل 1 میلیمتر ، 1.5میلیمتر و 2 میل برای سازه سقف و ضخامت 2.8 میلیمتر و 3 میلیمتر برای ستون ها استفاده می شود. پروفیل گلخانه‌ای در انواع سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

 

کاربرد پروفیل گلخانه‌ای
از پروفیلهای قوطی مربع و مستطیل در صنایع خودروسازی نیز استفاده می شود.
از پروفیلهای قوطی مربع در ساختن پایه میز و صندلی نیز استفاده می گردد.
پروفیل هایی که به صورت Z تهیه می شوند اکثراً برای پوشش سقف سوله ها بکار می روند.
پروفیلهای نبشی و ناودانی با روش نورد سرد نیز تولید می شوند. از پروفیلهای نبشی می توان در ساختن چهارچوب درهای بزرگ آهنی و انواع قالب های فلزی بکار رفته در ماشین آلات استفاده کرد. ناودانی های کوچک در مواردی نظیر در کرکره ای مغازه ها بکار می روند.

 

پوشش گالوانیزه گرم
به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل پروفیل گلخانه، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود. پروفیل به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *